Блог

Кишенькова колекція

Уважний гравець і власник наших ігор міг помітити, що на більшості коробок наших ігор є штамп з написом "кишенькова колекція". За рік часу ми лише одного разу отримали запит: "Що це означає"? Прийшов час трішки про це поговорити.
Кишенькова колекція - це лінійка ігор видавництва KOZAK GAMES, яка налічує дуже мало компонентів, є зручною в транспортуванні і буквально може поміститись в кишеню вашої куртки чи наплечника.

Почнемо, мабуть, з класифікації ігор. Мікро гра - це настільна гра або варгейм (цікаво, коли ми придумаємо український відповідник?), яка має мінімальний набір компонентів. Мікро ігри почали користуватися популярністю у 1980-х роках, що можна вважати періодом зародження такої класифікації. На початку XXI століття відбулося пожвавлення популярності настільних ігор, що також дуже вплинуло на мікро ігри, завдяки чому можна вважати цей період як їхній ренесанс. Цей термін, як правило, вживався до настільних ігор або варгеймів, які були упаковані в звичайний файлик чи плівку (без коробки) та продавались лише як інструкція та карти (чи інші компоненти). Часом, теж друкувалися у форматі буклету, або як один-два аркуші паперу, з яких потрібно було вирізати собі компоненти.  Steve Jackson Games славились такими іграми видавши понад дві сотні, доки в 2001 році не видали Манчкін. Цей термін вперше використали у 1977 році Metagaming Concepts, коли видали гру Ogre.  Наразі ми видали 5 мікро ігор: дуельна гра на двох гравців Плямки, компанійська гра про вино і зраду In Vino Morte, містобудівнича стратегія, з можливістю гри на одного гравця Мегаполіс, а також дві чудових сімейних гри на дедукцію Духи Лісу та Борщ.
Нано ігри менші за мікро ігри і часто складаються з дев'яти або менше карток з кількома іншими компонентами. Хоча чіткого визначення нано ігор немає, саме так заведено називати найменші відомі нам ігри. Ми вже видали 4 нано гри, де серед компонентів лише одна картка! І ви можете отримати їх безкоштовно, зробивши замовлення. Чудова можливість зібрати їх усіх купуючи подарунки на свята
Ігри на листівках ніколи не мали особливої популярності в Європі. В основному такі ігри зароджувались в країнах, де звичним є листування традиційною поштою, а привітання друзів і рідних листівками на свята є рутиною. Також, ігри на листівках (в основному варгейми) були популярні як бонус при купівлі історичних журналів, або ж журналів про війну чи зброю. Ігри на листівках - це наш проект підписки на 2021 рік.

Наша кишенькова колекція не конкурує з такими іграми як Діксіт, Монополія, чи іншими популярними іграми. Тим більше вона не конкурує з великими серйозними гіківськими іграми. Такі ігри мають іншу ціль і призначення. Ці ігри ми робимо з думкою, що збираючись на відпочинок Ви берете їх з собою на море, в мандрівку, чи просто йдучи в гості до друзів. І ми зробимо все можливе, щоб вибір таких ігор у Вас був якомога більшим.

P.S. Можливо, Ви маєте якусь геніальну ідею яка не дає Вам спати й поміщається в заданий формат? Ви створили гру в яку бавитесь зі своїм котиком і вважаєте інші теж хотіли б в неї зіграти? Ви шукаєте видавця, хто допоможе Вам її видати і поділитись цією радістю зі світом? Пишіть нам на kozakgamespublishing(at)gmail.com